Miami


Možná s vyjímkou New Yorku a Chicaga, Miami je snad nejznámější  město ve Spojených státech. Miami je určitě nejznámějším a kulturně nejrozličnějším městem na Floridě. Se svojí polohou na úplném jihovýchodě Floridského poloostrova, Miami má dlouhé, nádherné  pláže na pobřeží Atlantického oceánu, lemované kokosovými královskými palmami. Pýchou města je rozmanitost architektonických stylů. Od nádherného, moderního centra až po unikátní „art-deco“ stylu South Beach. Miami je skutečně jedinečné.

Z Miami je jenom kousek na známe  Florida Keys. Nádherné „Keys“ jsou tvořeny z mnoha ostrovů, které se rozprostírají jihozápadně od samotného jihu Miami. Na Florida Keys najdete všechno - potápění, jízdu na člunu, rybaření a zejména krásné pláže.

Miami je také domovem rušného přístavu a mezinárodního letiště. Miamský přístav je rušné centrum obchodu a křižovatka mnoha mezinárodních plavebních společností. Vzhledem k tak velkému a  důležitému přístavu, patří Miami mezi vzkvétající ekonomická centra. Mnoho velkých mezinárodních společností má právě v tomto městě svá sídla.
Mezi ně patří např. Alienware, Autonation, Bacardi, Brightstar Corporation, Burger King, Carnival Cruise Lines, Citrix Systems, DHL, Norwegian Cruise Lines, Royal Caribbean Cruise Lines, Ryder Systems a Spirit Airlines. Takže, pokud plánujete obchodní aktivity v USA a na Floridě, Miami je  pro vás to správné místo.

Miami je jedním z kulturně nejrozmanitějších  měst v USA. Od různých stylů nočního života v South Beach až po nejlepší restaurace,které může nějaké město poskytnout, Miami má všechno, co si můžete přát.
Prvotřídní světová nákupní centra v Miami jsou součástí životního stylu v Miami. Najdete zde obchody nejznámnějších světových návrhářů. Ve městě je několik  nejdražších nákupních center v zemi. Nakupování v South Beach´s Shopping je srovnatelné s takovými centry jako je Worth Avenue v Palm Beach nebo z Rodeo Drive v Beverly Hills v Kalifornii.

Luxusní nákupy tím nejlepším způsobem.Se vším, co město nabízí v oblasti rekreace, pulzující ekonomice a se svoji  vhodnou polohou je Miami opravdu přímořským drahokamem na pobřeží Atlantiku.

Florida Keys je skupina nádherných ostrovů, které se rozprostírají jihozápadně od Miami. Každý ostrov je jedinečný svým charakterem a absolutně dech vyrážející. Neexistuje lepší místo na zemi pro potápění, rybaření a jezdění na člunu. Voda je jasně modrá a vždy teplá. Počasí je perfektní pro užívání si ostrovního života.

Key West
je největší a  poslední z  ostrovů. Jeho slavná Duval Street je lemována nazapomenutelnými obchody a  restauracemi. Key West má své vlastní letiště a několik přístavů. Můžete tam přiletět, přijet vlastní lodí nebo přijet autem přes všechny ostatní ostrovy.

Korálové útesy ostrovů nabízejí jedny z  nejvelkolepějších příležitostí na potápění  v celé Severní Americe. Se svými relativně mělkými vodami s  hojností rostlinstva, živočichů , nabízejí teplé vody Florida Keys hodiny podmořského dobrodružství pro všechny věkové kategorie a všechny stupně dovednosti.. S ničím neporovnatelným rybolov je zkušenost, kterou nikdy nezapomenete. Od chytání humrů v době šnorchlování  až po nahánění některých velkých ryb jako jsou tarpon nebo marlin, , je to vzrušující zážitek pro celou posádku lodě. Jestli se zajímáte o vodní sporty, potom Keys jsou to nejsprávnější místo.

Od lyžování na vodě, parasailingu až po plachtění, to vše je na Florida Keys možné. Také noční život na Key West je vyjímečný a velmi živý. Jestli máte chuť strávit noc ve městě po příjemném dni stráveném v křišťálové vodě, vydejte se na Duval street v centru Key Westu.

Fort Lauderdale je jedno z největších měst na Floridě a velmi významné obchodní a kulturní centrum. Je vzdálené 30 minut jízdy od Miami.

Fort Lauderdale je domovem jednoho z nejrušnějších mořských přístavů na jihovýchodě Spojených Států. Přístav se velmi významně podílí na ekonomice oblasti. Mimo průmyslové přepravy,  pro několik velkých lodních tras je  Fort Lauderdale domovským přístavem. Výroba a údržba luxusních jachet je také velmi velkým a čilým  průmyslovým odvětvím. V této oblasti ekonomika stále expanduje, rovněž trh s nemovitostmi je velmi silný a neustále rostoucí.

Nejznámější pláž  Ft. Lauderdale Beach je vždy místem pro zábavu a vzrušení. Se svým krásným zlatým pískem, úžasnými restauracemi a příjemným počasím po celý rok vás tak okouzlí, že jakmile se zde jednou ocitnete, nebudete chtít odjet. Hlavní třída podél pláže je lemována  překrásnými domy, skvělými malými obchůdky zvučných značek  a  neodolatelnými  restauracemi. Když nastane noc, můžete vyrazit do jednoho z  nejvzrušivějších  míst v USA nebo jít na romantickou procházku podél pláže nebo si prožít báječnou večeři venku. Ve Ft. Lauderdale je mnoho divadel a uměleckých center. Když budete chtít  navštívit operu nebo orchestr, nebudete muset chodit  daleko.

Fort Lauderdale má velmi výhodnou polohu  mezi Miami a Palm Beach. Město má  velké a velmi rušné mezinárodní letiště, hustou síť dálnic a samozřejmě rušný přístav a pobřeží. Během několika minut můžete být na Bahamách nebo na South Beach. Díky svému expandujícímu a složitému systému kanálů dostalo toto místo přívlastek „Benátky Ameriky“. Na jakékoliv místo ve  městě se dostanete člunem.

alt

Jak vidíte, Ft. Lauderdale je město, které žije kulturou, teplými plážemi a vzkvétající ekonomikou a nikdy nekončící zábavou. Už při první návštěvě tohoto nádherného místa budete chtít zůstat. Navštivte Fort Lauderdale, určitě se do něj zamilute.